Miażdżyca. Psychosomatyka i metafizyka miażdżycy

Z M.O.W.A.
Wersja z dnia 10:49, 29 lip 2024 autorstwa Andrei Zhalevich (dyskusja | edycje) (→‎Wykorzystane źródła)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

MOWA : Język polski | Свята-Мова | Русский язык


Masz problemy z naczyniami? Masz miażdżycę? Oczywiście, najpierw trzeba usunąć przyczyny prowadzące do miażdżycy. Przyjrzyjmy się metafizycznym (subtelny, mentalnym, emocjonalnym, psychosomatycznym, podświadomym, głębokim) przyczynom miażdżycy.

Oto co piszą na ten temat światowej sławy eksperci w tej dziedzinie i autorzy książek na ten temat.

Liz Burbo w swojej książce „Twoje ciało mówi 'Kochaj siebie!'” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach miażdżycy:
Ta choroba, która nazywana jest również MIAŻDŻYCĄ, dotyka ścianek dużych i średnich tętnic. Przy miażdżycy ściany i elastyczne tkanki łączące tętnicę stają się sztywne w wyniku odkładania się cholesterolu. Miażdżyca często jest przyczyną dusznicy bolesnej, która może prowadzić do zawału serca. Mężczyźni cierpią na miażdżycę pięć razy częściej niż kobiety. Miażdżyca jest również główną przyczyną tętniaków tętniczych. Zobacz artykuły TĘTNICE i SERCE, z tym uzupełnieniem, że ta choroba jest wynikiem zbyt częstych rozczarowań, ostrej krytyki, a także nieumiejętności cieszenia się życiem, przez co w organizmie pojawia się wewnętrzne skostnienie.

Bodo Baginski i Sharmo Shalila w swojej książce „'Reiki' - uniwersalna energia życia” piszą o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach miażdżycy:
Miażdżyca - odkładanie się wapnia na ścianach tętnic. Przy sklerozie objawia się pewien opór, napięcie, sztywność, ale także ograniczenie. Stajesz się nieruchomy, brakuje ci lotu myśli. Prawdopodobnie nawet tego nie dostrzegasz, a ciało postanowiło wyraźnie pokazać ci, czego brakuje twojej świadomości: otwartości, ruchliwości, tolerancji, zgody na świat i życie, miękkości w miejsce sztywności. Szeroko otwórz się na świat i żyj w harmonii z samym sobą i otoczeniem.

Walerij W. Sinielnikow w swojej książce „Kochaj swoją chorobę” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach miażdżycy:
Podwyższony poziom cholesterolu we krwi - to zatykanie kanałów, przez które przychodzi do ciebie radość. I niejedzenie tłustych pokarmów nie jest główną przyczyną tego schorzenia. Ponieważ udowodniono, że jeśli cholesterol nie pochodzi z zewnątrz, zaczyna być wytwarzany wewnętrznie (endogenny). Przyczyna nie leży w jedzeniu, jak sądzą niektórzy, ale w niedoborze radości. Naucz się cieszyć - a twoje naczynia krwionośne się oczyścią! Metabolizm zależy od naszego nastawienia emocjonalnego.
Opór i napięcie w życiu wpływają na naczynia krwionośne i również prowadzą do miażdżycy. Odkryłem, że ludzie z miażdżycą naczyń są bardzo uparci. Upierają się, by nie dostrzegać dobra w życiu, ciągle twierdzą, że ten świat jest zły, że życie jest ciężkie i nie do zniesienia.
Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt w powstawaniu tej choroby. Ludzie ze sklerozą, a są to osoby starsze, skarżą się na osłabioną pamięć. Innymi słowy, ich choroba pomaga im zapomnieć. Zapomnieć stare kłopoty.

Oleg G. Torsunow w swojej książce „Związek chorób z charakterem” pisze o możliwych psychosomatycznych i metafizycznych przyczynach miażdżycy:
Miażdżyca powstaje od:

  • Chciwości.
  • Brutalności.
  • Negatywizmu.
  • Gniewliwości.

Te cechy powodują, że człowiek ma skłonność do jedzenia mięsa i ryb. Wedy wskazują, że jedzenie mięsa jest możliwe tylko w przypadku silnego głodu, braku jakiejkolwiek możliwości w odżywianiu. Najgorsza karma pojawia się przy jedzeniu mięsa zwierząt w dobroci, takich jak krowa. Również złe konsekwencje wynikają z jedzenia mięsa innych zwierząt, przy czym im bardziej rozwinięte zwierzę, tym gorsze skutki. Można argumentować, że mięso jest bogate w białka, tłuszcze, węglowodany i wzmacnia organizm. Analizując skład chemiczny mięsa zwierząt, można znaleźć wiele cennych substancji. Jednakże, rozważając w ten sposób, dlaczego nie zacząć jeść siebie nawzajem, skoro ludzki organizm dostarcza nie tylko białka, tłuszcze i węglowodany, ale i w odpowiednich proporcjach. Większość czytelników powie, że to niezbyt trafny wniosek. Zgadzam się z tym całkowicie, jednak wedy wskazują na tę logikę samym słowem mięso. Mamśa – tak brzmi słowo mięso w sanskrycie. Rozważmy jego pochodzenie – mam oznacza ja, so – podobny. Tak więc to słowo tłumaczy się jako „podobny do mnie”. Mięso ma również podobną interpretację – mię z języków słowiańskich tłumaczy się jako mnie, so – wskazuje na przynależność, współuczestnik, współpracownik, sojusznik, rywal. Ciekawe, że w wielu innych językach świata widać podobny obraz. Na przykład, meat – tak brzmi mięso po angielsku. Mi – tłumaczy się jako ja, eat tłumaczy się jako to – innymi słowy znowu coś podobnego do mnie. W czasach wedyjskich – 5000 lat temu, gdy na ziemi kwitła kultura wedyjska, zabijanie zwierząt w celu spożycia było zabronione. Zgodnie z wedami, niemożliwe jest wyrządzenie komuś krzywdy, nie cierpiąc za to.
O szkodliwości jedzenia mięsa:
1. Przede wszystkim należy wskazać, że jedzenie mięsa nastawia umysł człowieka na pesymistyczne postrzeganie świata. Jedzenie mięsa prowadzi nas do rozczarowania i negatywizmu. Zwierzę podczas śmierci odczuwa silny ból i rozczarowanie, to zrozumiałe, ponieważ umiera śmiercią przemocą. Jeśli ktoś w to wątpi, niech spojrzy w oczy zwierzęcia, które jest zabijane w rzeźni. Zobaczysz, że choć umysł zwierzęcia nie potrafi analizować i myśleć, jego aspekt emocjonalny jest rozwinięty nie gorzej niż u człowieka. Zwierzę bardzo emocjonalnie reaguje, przemoc wyraża się w jego oczach jako protest, ból, rozpacz. Po śmierci zabite zwierzę pozostaje w subtelnym ciele i zachowuje przywiązanie do grubego ciała, w którym niedawno żyło. Gdy jemy mięso, z powodu tego połączenia subtelnego ciała martwego zwierzęcia z grubym, odczuwamy wpływ stanu psychicznego zabitego zwierzęcia. Często trudno jest to zrozumieć. Tak przywiązanie duszy zabitego zwierzęcia do byłego ciała, jej cierpienia przekazywane są nam zgodnie z prawem karmy. Można wyrazić swoje oburzenie tą niesprawiedliwością praw natury – przecież nie zabijałem. Jednakże zabójstwo jest spowodowane popytem na mięso. Wszyscy, którzy je kupują i jedzą, odpowiadają za śmierć zwierząt. Ponadto, subtelne ciało po śmierci nie opuszcza od razu grubego, lecz przez jakiś czas pozostaje z nim związane i zdolność postrzegania świata pozostaje. Zwierzę w subtelnym ciele może dobrze widzieć, jak jej ciało jest jedzone i odczuwać wielką niesprawiedliwość. Ci, którzy jedli mięso, w przyszłości będą musieli doświadczyć takich samych cierpień. Dlatego ludzie, którzy mają skłonność do mięsa, doświadczają ciągłych złych emocji. Tak więc spożywanie zwierząt jest jedną z ostatnich przyczyn rozwoju stanów depresyjnych, które obecnie są dość powszechne. Oskromniony umysł takiej osoby dostrzega wszystko w czarnych barwach, a życie toczy się w szarościach. Brak radości obniża tonus naczyń, osłabia aktywność hormonów i tym samym sprzyja przedwczesnemu starzeniu się człowieka.
2. Udział w przemocowej śmierci jest grzesznym czynem i pozostawia na subtelnym ciele umysłu ślad brutalności, chciwości, negatywizmu, gniewliwości. Te cechy mocno psują los człowieka. Umysł, brudząc się jakimś niedostatkiem, zaczyna boleśnie reagować na podobne cechy charakteru ludzi wokół i, co dziwne, to właśnie z takimi ludźmi los nas w tym przypadku wiąże. Zaczynamy cierpieć pod ciężarem złych cech charakteru płynących z wnętrza i z zewnątrz. Wszystko to dzieje się dla naszego dobra, przez cierpienia, człowiek ostatecznie oczyszcza się ze swoich grzechów. Zgadzam się, że cierpienie to nie najprzyjemniejszy sposób oczyszczenia. Wedy twierdzą, że czysta wiedza również oczyszcza człowieka, ale nie tylko od przeszłych grzechów, ale także daje zrozumienie i siłę, jak ich nie popełniać. Osobiście wolę drugi sposób istnienia – zdobywanie wiedzy duchowej, mam nadzieję, że Ty, drogi czytelniku, masz tę samą opinię. Wedy twierdzą, że jednym z niezbędnych warunków zdobycia wiedzy, która przynosi szczęście, jest rezygnacja z mięsa i ryb.
3. Stopniowo, z latami jedzenia mięsa, zanieczyszczenie umysłu osiąga wystarczająco wysoki poziom i nastawia organizm antagonostycznie w stosunku do procesu przyswajania białek mięsnych, tłuszczów i węglowodanów. Tak powstają trzy rodzaje zaburzeń metabolizmu:
1) zaburzenie metabolizmu białkowego prowadzi do zatrucia organizmu i zaburzenia pracy nerek,
2) zmiany w metabolizmie węglowodanów prowadzą do zaburzeń pracy wątroby,
3) zaburzenie metabolizmu tłuszczów prowadzi do miażdżycy naczyń. Pokrywają się one warstwą blaszek nasyconych cholesterolem. Cholesterol odkłada się selektywnie w organach z bardziej intensywnym krążeniem – mózg, serce, nerki.
Zanieczyszczonemu mięsem umysłowi trudno jest regulować procesy życiowe w naszym organizmie. Miażdżyca to niezwykła choroba, ponieważ sama w sobie jest przyczyną rozwoju licznych, trudnych do leczenia chorób: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa serca, mózgu, nerek. Wszystko to rozwija się stopniowo, zakłócając pracę wszystkich organów. Łatwo można poczuć zanieczyszczenie umysłu od mięsa. Aktywność psychiczna takiej osoby spada, staje się pesymistyczna. Jej zdolności do myślenia, zapamiętywania, podejmowania decyzji w okresie rozwoju choroby są znacznie ograniczone.
Zwolenicy diety mięsnej wymyślili wiele teorii, dlaczego mięso należy jeść obowiązkowo i dlaczego nie należy jeść mleka. Na przykład istnieje teoria, że mięso zawiera niezbędne aminokwasy, a jeśli nie będzie spożywane, organizm nie rozwija się prawidłowo. Zanim stworzymy takie dziwne teorie, warto trochę przyjrzeć się diecie w różnych krajach świata. Na przykład w Afryce są plemiona, które żywią się wyłącznie owocami z drzew i wyglądają na ludzi zdrowych. Często spotykam się z sytuacją, gdy kobieta wegetarianka, niejedząca nawet mleka, karmi dziecko piersią i, co dziwne, dziecko rośnie zdrowo. Zgodnie z tą teorią, jeśli nie spożywa ona białka zwierzęcego, dziecko jest skazane na zagładę, ale ponieważ dziecko o tym nie wie, ssie swoje niepełnowartościowe mleko i rośnie zdrowo. Taki sam los spotkałby krowę. Nie wiedząc, że należy spożywać także żywność zwierzęcą, je tylko trawę i dostarcza mleko, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Można oczywiście przypuszczać, że poluje na myszy, ale to przypuszczenie byłoby równie absurdalne jak cała teoria.
Obecnie również odnoszą sukcesy idee dotyczące szkodliwości mleka i jego pochodnych. Ayurveda jednak mówi, że mleko krowie jest najzdrowszym produktem, który korzystnie wpływa nie tylko na grube ciało, ale i na subtelne. Zwykłe mleko jest lekarstwem na wiele chorób. W Indiach istnieje cała gałąź ajurwedy, która produkuje leki wyłącznie na bazie produktów mlecznych. Temat produktów mlecznych jest bardzo ważny, a w celu ich badania – zobacz odpowiednią sekcję.

Według Sergieja S. Konowałowa („Energoinformacyjna medycyna według Konowałowa. Uzdrawiające emocje”), możliwe psychosomatyczne i metafizyczne przyczyny tych problemów to:
Opór wobec okoliczności życiowych, których nie można zmienić, napięcie, niewzruszona uparte, niechęć do dostrzegania dobra w życiu.
Sposób leczenia. Zasadnicza zmiana swojego postrzegania życia. W tym celu należy ułożyć odpowiedni styl życia (przeczytaj o tym w książce), prowadzić medytacje z książką, częściej łączyć się ze mną, prosić mnie, swojego Nauczyciela, o uzdrawiającą energię.

Louise Hay w swojej książce „Uzdrów się sam” wskazuje na główne negatywne nastawienia (prowadzące do chorób) i harmonizujące myśli (prowadzące do uzdrowienia) związane z powstawaniem i uzdrawianiem miażdżycy:
Negatywne nastawienie prowadzące do miażdżycy:
Opór. Napięcie. Niewzruszona tępotliwość. Odmowa dostrzegania dobra.
Harmonizujące myśli:
Całkowicie otwieram się na życie i radość. Teraz patrzę na wszystko z miłością.

Siergiej N. Lazariew w swoich książkach „Diagnostyka karmy” (książki 1-12) i „Człowiek przyszłości” pisze, że podstawową przyczyną wszystkich chorób, w tym miażdżycy, jest deficyt, niedobór lub nawet brak miłości w duszy człowieka. Kiedy człowiek stawia coś ponad miłość do Boga (a Bóg, jak mówi Biblia, jest Miłością), zamiast osiągnięcia boskiej miłości, zmierza ku czemuś innemu. Ku temu, co (błędnie) uważa za ważniejsze w życiu: pieniądze, sława, bogactwo, władza, przyjemności, seks, relacje, zdolności, porządek, moralność, wiedza i innym wartościom materialnym i duchowym... Ale to wszystko nie jest celem, lecz tylko środkami do osiągnięcia boskiej (prawdziwej) miłości, miłości do Boga, miłości, jaką ma Bóg. A tam, gdzie brakuje (prawdziwej) miłości w duszy, jako odwrotna reakcja od Wszechświata, pojawiają się choroby, problemy i inne niedogodności. To jest potrzebne, aby człowiek się zastanowił, zrozumiał, że idzie w złym kierunku, że myśli, mówi i robi coś źle, i zaczął się poprawiać, wszedł na właściwą Ścieżkę! Istnieje wiele niuansów, jak choroba manifestuje się w naszym organizmie. Więcej o tej praktycznej koncepcji można dowiedzieć się z książek, seminariów i wideo-seminariów Siergieja N. Lazariewa.

Poszukiwania i badania metafizycznych (subtelnych, mentalnych, emocjonalnych, psychosomatycznych, podświadomych, głębinnych) przyczyn miażdżycy trwają. Materiał ten jest nieustannie korygowany. Prosimy czytelników o komentarze i uzupełnienia do tego artykułu. Ciag dalszy nastąpi!


© Andrei ZHALEVICH
www.zhalevich.com


Wykorzystane źródła

  1. Andrei Zhalevich. ŚWIATOROZUMIENIE. Poszukiwanie głębokich znaczeń, odkrycie pierwotnych przyczyn i wyższych przeznaczeń. - Wrocław: Zhalevich.Com, 2023 r.
  2. Луиза Хей. Исцели себя сам. - М.: ОЛМА, 1990 г.
  3. Владимир Жикаренцев. Путь к свободе. Кармические причины возникновения проблем или как изменить свою жизнь. - СПб.: МиМ-Дельта, 1996 г.
  4. Лазарев С. Н. Диагностика кармы (Т. 1-12). - CПб.: АО Сфера. 1993-2000 гг.
  5. Валерий Синельников. Возлюби болезнь свою. - К.: София, 2001 г.
  6. Лиз Бурбо. Твое тело говорит «Люби себя!». - К.: София, 2008 г.
  7. Торсунов О. Г. Связь болезней с характером. Жизненная энергия человека. - М., 2015 г.
  8. Бодо Багински, Шарамон Шалила. «Рейки» - универсальная энергия жизни. - К.: София, 2002 г.
  9. Энергоинформационная медицина по Коновалову. Исцеляющие эмоции. - CПб.: Питер, 2009 г.
  10. Макс Гендель. Эзотерические принципы здоровья и целительства. - М.: Профит-Стайл, 2005 г.
  11. Анатолий Некрасов. 1000 и один способ быть самим собой. - М.:Амрита, 2008 г.
  12. Лууле Виилма. Душевный Свет. - Екатеринбург: У-Фактория, 2000 г.
  13. Лууле Виилма. Светлый источник любви. - Екатеринбург: У-Фактория, 2009 г.

i inne źródła na temat psychosomatyki i Światorozumienia

Przeczytaj także